24 Mayıs 2011 Salı

Sorun Bende Değil Sende!!!


Dizüstü edebiyat serisinin yeni kitabı.
Pucca, Samihazinses,Onur Gökşenden sonra “Türkçe sözlü hafif batı kadını” olarak tanıdığımız Pink Freud un kitabı da bu seriye eklendi.
"Bir kitap okudum hayatım değişti diyebilmeyi çok isterdim. Ama bir adam tanıdım ve hayatımın içine etti." Diyor Sevgili Pink Freud:)
Okurken hakikaten yaa dedirten kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz, güldüren ve bir çırpıda okuma isteği uyandırırken bir yandan da bitmemesi için ağırdan davrandığınız bir kitap.
Bu kitap hakkında az çok fikrim vardı ve o yüzden aslında tatile gittiğimde okumayı planlıyordum.
Tam tatillik yazlık bir kitaptı. Yazlık kitap da nasıl oluyor diye sormayın oluyor işte:)
Yazın daha hafif, güldüren ağlatan ama bir çırpıda okunabilecek bilgi verme kaygısı gütmeyen, irdelemek için kafamı yormayacağım çerezlik kitaplardan yana kullanıyorum tercihimi.
Tabiî ki kitapları çerezlik hafif ya da ağır diye ayırmak pek doğru olmaz ancak kışın daha edebi yönü kuvvetli beni zorlayacak olan kitapları okumayı tercih ediyorum.
Evet bu kitabı da yazın tatilde okumayı planlıyordum ancak dayanamadım ve birkaç sayfasını okuyayım hiç olmazsa diyerek başladığım kitabı bitirmişim!
Okurken tüm dertlerinizi unutturacak gibi olmasının yanı sıra sizi bir paranoyaya da sürükleyebilir eşleriniz/sevgilileriniz ile ilgili… benden uyarması:)
Cimri erkekten tutunda sonradan görmeye, anne kuzusundan sapkın erkeğe kadar çeşitli erkek örneklerini bulmak mümkün kitap da… en dikkat çekeni de kitabın aslında yapı taşını oluşturan 4 senelik ilişkisini bir mesajla sonlandırıp 3 ay içerisinde evlenen bora örneği olsa gerek… Bora ‘ya kitabın sonunda ne olduğunu tabii ki de söylemeyeceğim ancak benim merak ettiğim konu kitabın sonunda yaşananlardan sonra ne oldu? yazardan devamını bekliyoruz… :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder